Jak mám začít shazovat emoční tuk?

Image

Občas si já sama říkám, že je to tak jednoduché, proč v tom ostatní ženy hledají takové složitosti. Dostávám denně spoustu otázek týkajících se postavy, nějakého toho tuku navíc ze stresu, špíčků po porodu, dohánění energie, kterou vydaly přes den, upírání si jídla a vyjídání ledničky až doma, kdy se dostanou do „toho klidu“. Častá otázka mých klientek zní, jak mám tedy zhubnout, aby to bylo dlouhodobé? Abych neměla zase JOJO efekt? Jak začít? A proč mi to nejde? Málokdy se mě některá, zeptá, jak se má začít cítit dobře ve svém těle, aby měla více energie, aby se měla více ráda, aby viděla v sobě tu svou přirozenou krásu. Každá řeší jen vizuální stránku. A na vnitřní, primární pocit, radost ze sebe, zapomíná. Vytváří si raději v hlavě depresi a negativní emoce, které jí dohání někdy až k frustraci a sebedestrukčním nastavením typu: „Teď budu dřít“, „Budu potit krev“, „Přestanu jíst“ nebo „Budu jíst jen zeleninu“. Jen aby měla konečně tu svou vytouženou postavu. Instagramovou figuru snů. „Abych se líbila“. To je naprostá hloupost a cesta do pekel.

Hluboké zamyšlení nad častými dotazy mě vedlo až k sepsání základních doporučení, jak vlastně začít shazovat (emoční) tuk.

Pojďme si nejdříve ve stručnosti říci, co emoční tuk (ET) znamená.

Jde o tuk, který si tělo vytváří v důsledku traumat a bolestí jako svou ochranu, štít, polštář, jako něco, co má tělo chránit před další invazí bolestí a problémů. Když si představíte záchranný kruh červenobílé barvy, který se hází tonoucím lidem do moře, když je „člověk přes palubu“, tak tento pomyslný kruh si ženy nosí kolem svého těla, aby je chránil před dalšími pády a dnem, jednoduše řečeno.

Nutno poznamenat, že žena, která je ve své těle šťastná i když má hold nějaké kilíčko navíc a neřeší to, jak vypadá. A opravdu cítí vnitřní naplnění, tak pojmenování emočního tuku v jejím případě není to, o čem tu píši. Tělo z nějakého důvodu sice ukládá (rodina, mateřské záležitosti, příprava na miminko atd) a jestli, že je žena spokojená a šťastná doopravdy s tím, jak vypadá, tak není důvod nic měnit.

Nicméně naše tělo je chytré. V okamžiku, kdy se žena vypořádá s bolestí či traumatem, začne tělo přirozeně pouštět nahromaděné zásoby a žena shazuje. Můžete si všimnout žen, které jsou čerstvě zamilované a prožívají lásku, tedy otevřené srdce, tak často hubnou jakoby před očima. Trauma se vytrácí a láska léčí jejich minulá traumata (pokud tedy nějaká prožila).

Zde jsou 3 jednoduchá doporučení, jak začít shazovat emoční tuk.
1) Označte si události a lidi, které vám bolest způsobili. Použijte tužku a papír a napište si seznam traumat, lidí a událostí o kterých víte, že pro vás byli bolavé, proplakali jste moře slz nebo naopak ve vás způsobili takový vztek, že jste měla pocit, že explodujete jako sopka.
Seznam si pročtěte. Sedněte si. Uvědomte si, co se vám stalo. A spálením seznamu si představte, že bolest pomalu odchází z vašeho života.

2) Vypusťte Krakena. Co to znamená? Vypusťte ty emoce, které ve vás hnijí, bobtnají, prostě ty, které vám způsobili hromadění emočního tuku. Jak na to? Dupejte, křičte, tančete, zpívejte, cvičte. Pohyb našemu fyzickému tělu prospívá a uvolňuje napětí nahromaděné v důsledku tenze.

3) Jezte jako královna. Asi mi dáte za pravdu, že jste nikdy neviděla královnu jíst ve spěchu, rychle, hltat či konzumovat jídlo za chůze nebo ve stoje. Jíst jako královna znamená vychutnávat si jídlo, které vkládáte do úst. Najít si čas konzumovat jídlo pomalu, v klidu a s láskou. Ne u televize, ne při mobilu, ne při čtení novin nebo časopisů. Prostě konzumovat jídlo v plné pozornosti a vědomí, že děláte něco užitečného pro sebe. Pro svou krásu. Pro svou vizáž. Pro své naplnění.

Dámy, pokud chce opravdu shodit, kroky jsou jednoduché. Nehledejte v tom žádné složitosti. Tělo je chytré, neobejdete ho. Zpracujte si svá trápení a kila odejdou samy. Dokázaly to ženy před vámi, dokážete to i vy. Věřte, že vždy svítá naděje na to být krásná. Jen je třeba, abyste tu krásu viděly i vy samy v sobě.
A jestli je to pro vás ještě pořád španělská vesnice, tak se na mě obraťte a já vás nasměruji správnou cestou.

S láskou
Martina


Sdílet